Welcome
2022 Start Sheets
2021 Start Sheets
Race Results
2022 Results
2021 Results
2020 Results
2019 Results
2018 Results
2017 Results
2016 Results
2015 Results
2014 Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
2009 Results
Competitions
Courses
Gallery
The SCA
Affiliated Clubs
Club Affiliation Form
Officials
Event Promoters
Remembrance
Association History
Rules and Regulations
Committee Meetings
2015 ESCA 100
Click on each picture to see an expanded image.
CHRIS PARKER (Hastings & St Leonards CC)
MATTHEW WOODS (Eastbourne Rovers CC)
PETER BAKER (Lewes Wanderers CC)
ROB PELHAM (Lewes Wanderers CC)
DAVID ROSS (Velo Club Motel)
LOUIS CHARITY (Team Corridori)
LOUIS CHARITY (Team Corridori)
PAUL EAST (Reading CC) / SAM WINTER (Eastbourne Rovers CC)
PAUL EAST (Reading CC))
SAM WINTER (Eastbourne Rovers CC)
EDMUND BRADBURY (NFTO Pro Cycling)
TREVOR GOSWELL (Eastbourne Rovers CC)
FINN ANDERSON GROUT (Preston Park Youth Cycling Club)
WILLIAM ADAMS ((Rapha Cycling Club)
TOM ANDREWS (Preston Park Youth Cycling Club)
PETER PAV BRYAN (Rye & District Wheelers CC)
SAM DIX (In-Gear Quickvit Trainsharp RT)
JOSEPH DIX (In-Gear Quickvit Trainsharp RT)
GEOFF SMITH (Eastbourne Rovers CC)
FABIEN LARGE (Hastings & St Leonards CC)
DANIEL ELLIS ((Eastbourne Rovers CC)
NEIL WALTERS (Southborough & District Wheelers)
MICHAEL MAXWELL (Rye Wheelers)
HOWARD SHAW (Eastbourne Rovers CC)
HOWARD SHAW (Eastbourne Rovers CC)
ROBIN PARKER (East Grinstead CC)
EDD SOWDEN (Paceline RT)
NEAL GEARING (In-Gear Quickvit Trainsharp RT)
THEO TADROS (In-Gear Quickvit Trainsharp RT)
RICHARD CARTLAND (South Downs Bikes)
FINLAY PRITCHARD-BRADY (Hastings & St Leonards CC)
ANDREW QUYE (In-Gear Quickvit Trainsharp RT)
NIGEL TAMPLIN (Hastings & St Leonards CC)
DAN STREET (Lewes Wanderers CC)
DAN STREET (Lewes Wanderers CC)
TAMAR VANDERHAAS (Lewes Wanderers CC)
SIONI SUMMERS (Imperial College Cycling Club)
JAMIE LOWDEN (Neon Velo) / LISA DAVIS (Lewes Wanderers CC)
JAMIE LOWDEN (Neon Velo)
LISA DAVIS (Lewes Wanderers CC)
LUKE DE QUAY (East Grinstead CC)
OLIVER CHAPMAN (Hastings & St Leonards CC)
JAMES GILMORE (Preston Park Youth Cycling Club)
BRETT DAVIS (Lewes Wanderers CC)
IAIN BROGDEN (Eastbourne Rovers CC)
IAIN BROGDEN (Eastbourne Rovers CC)
DOMINIC LOWDEN (Lewes Wanderers CC)
DOMINIC LOWDEN (Lewes Wanderers CC)
PETE TADROS (In-Gear Quickvit Trainsharp RT)
Welcome
2022 Start Sheets
2021 Start Sheets
Race Results
2022 Results
2021 Results
2020 Results
2019 Results
2018 Results
2017 Results
2016 Results
2015 Results
2014 Results
2013 Results
2012 Results
2011 Results
2010 Results
2009 Results
Competitions
Courses
Gallery
The SCA
Affiliated Clubs
Club Affiliation Form
Officials
Event Promoters
Remembrance
Association History
Rules and Regulations
Committee Meetings